Facebook
Logo facebook
Ostry dyżur:  602 174 967  więcej >>

Czyszczenie piaskowca w Warszawie

Piaskowce, to najczęściej występujące na świecie skały osadowe. Ze względu na płytko położone złoża, wyjątkowy urok kamienia, a co najważniejsze łatwość obróbki skał tuż po wydobyciu, stanowią doskonały materiał na wykończenia. Płyty z piaskowca są doskonałym materiałem na elewacje wewnętrzne jak i zewnętrzne, obudowy kominków, wykańczanie tarasów, elementy ogrodowe takie jak figurki, ławeczki, fontanny. Elewacje wykończone płytami z piaskowca, nadają każdemu budynkowi prestiżowy i dekoracyjny wygląd. Dodatkową zaletą tej skały jest właściwość samoistnego twardnienia, skała po wydobyciu jest dość miękka, ale z czasem pod wpływem tlenu twardnieje, nie zmieniając jednocześnie faktury i wyglądu.

Niestety, nic nie jest „na wieki” i nawet tak trwałe kamienie i materiały jak piaskowiec ulegają erozji i niszczeniu. Główna przyczyną niszczenia piaskowca są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kwaśne deszcze powodują że na elewacjach osadzają się różnego rodzaju „zielone” glony, mchy, osady wapienne, oraz grzyby pleśniowe.

Czyszczenie piaskowca wykonujemy stosując specjalistyczny sprzęt oraz profesjonalne środki chemiczne. Jedną z metod czyszczenia która sprawdza się w każdych warunkach jest zastosowanie maszyny wysokociśnieniowej oraz podgrzewacza wody.

Strumień gorącej wody podgrzanej do 80 0C wypłukuje ze struktury kamienia wszelkie zanieczyszczenia, osady, niszczy również mchy i glony. Na bardziej zniszczone oraz brudne i zanieczyszczone powierzchnie stosujemy metodę hydro piaskowania lub czyszczenia niskociśnieniowego sodą lub piaskiem. W trakcie tych metod zostaje wytworzona mieszanka wody lub powietrza z materiałem ściernym np. sodą lub piaskiem, która uderzając lekko w czyszczone powierzchnie czyści i usuwa zabrudzenia. Zwykle po czyszczeniu kamień wraca do pierwotnego wyglądu, zachwycając nas świeżością koloru, a czyszczone powierzchnie nie ulegają odkształceniom.

Aby wzmocnić kolor, zachować intensywność barw na dłużej, a najważniejsze aby zabezpieczyć piaskowiec przed działaniem warunków atmosferycznych, sugerujemy zawsze impregnację powierzchni. Impregnat zabezpiecza kamień przed substancjami penetrującymi, zapobiega narastaniu glonów i pleśni (glony nie mają się gdzie zakorzenić), a przede wszystkim przed wnikaniem w strukturę kamienia cząsteczek brudu. Zaimpregnowane powierzchnie są łatwiejsze do czyszczenia, a samo mycie można wykonać we własnym zakresie, stosując silny strumień wody i podstawowe preparaty czyszczące. Impregnaty są substancjami bezbarwnymi i bezzapachowymi, kamień po impregnacji nie zmienia swojego wyglądu i struktury, następuje jedynie wzmocnienie naturalnego koloru.

Warszawa na Pawiaku

przed czyszczeniem piaskowca

Przed czyszczeniem piaskowca
po czyszczeniu piaskowca

Efekt czyszczenia piaskowca
Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plśrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plodkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.proceduryhigieniczne.plprocedury higieniczne i sanitarna
www.czyszczenie-wykladzin.com.plpranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.tchservice.pldezynfekcja, deratyzacja