Renowacja cegły – Warszawa

Cegła to materiał, który jest wykorzystywany nie tylko jako elewacja. Coraz częściej wykorzystuje się go jako okładzina ścienna, aby nadać aranżacji wnętrza ciekawego wystroju. Mimo że prezentuje się niezwykle okazale, to wraz z upływem czasu może stracić na swojej estetyce. W takich przypadkach zalecana jest renowacja cegły, aby przywrócić jej dawny wygląd i zabezpieczyć przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Taką usługę oferuje nasza firma, korzystając przy tym ze sprawdzonych i skutecznych metod.

Specjalizujemy się w czyszczeniu i konserwacji nawierzchni przy użyciu nowoczesnych technik. Do dyspozycji mamy specjalistyczny sprzęt, który pozwala nam na odnowę nawet starych i zniszczonych elementów architektury. Renowacja cegły to proces, który polega na usunięciu zanieczyszczeń oraz przywróceniu powierzchni odpowiedniej struktury. W swojej pracy wykorzystujemy różne metody, takie jak:

  • piaskowanie – polega na wykorzystaniu sprężonego powietrza z domieszką drobinek ściernych,
  • hydropiaskowanie – jest to metoda podobna do piaskowania, jednak przy użyciu myjki wysokociśnieniowej.

Obie techniki wyróżniają się wysoką skutecznością, a ponadto są bezpieczne nawet dla starych i zwietrzałych powierzchni. Podczas renowacji cegły zabezpieczamy ją także przed czynnikami zewnętrznymi, aby zapewnić jej ochronę na kolejne lata.

Etapy

Renowacja starej cegły wewnątrz

Zajmujemy się także odnową ceglanych ścian w pomieszczeniach. W tym przypadku również korzystamy z nowoczesnych urządzeń oraz specjalistycznych technik, które wspieramy metodami manualnymi. Renowacja starej cegły wewnątrz przeprowadzana jest w kilku etapach, na które składa się:

  • oczyszczenie ściany,
  • wygładzenie i oszlifowanie powierzchni,
  • nawilżenie cegły,
  • uzupełnienie ubytków i wyrównanie struktury,
  • pokrycie ściany impregnatem zabezpieczającym.

Renowacja starej cegły wewnątrz to prosty i skuteczny sposób, aby uniknąć skomplikowanych oraz kosztownych prac remontowych. Jeżeli potrzebujesz odświeżenia ceglanej ściany, zapraszamy do współpracy. Swoją działalnością obejmujemy całą Warszawę i okolice.